Dentysta Family Dental Care

FamilyDentalCare - Dentysta Piaseczno
Zadzwoń!       537 037 337
Twój dentysta Piaseczno
  • Najlepszy Dentysta Piaseczno
Doświadczeni
Specjaliści
Kompleksowa
Opieka
Uśmiechnij się!
Jesteś w dobrych rękach!
Ortodonta Piaseczno oraz dentysta Piaseczno
Nasze usługi
Stomatologia dziecięcia

O naszych najmłodszych Pacjentów dbamy w szczególny sposób. Staramy się, aby każda wizyta dziecka w Family Dental Care była dla niego przyjemnością.
Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy:

 specjalnie przygotowane gabinety  
 wizyty adaptacyjne, w czasie których dzieci w bezstresowanej atmosferze poznają klinikę  
 bajki podczas leczenia  
 kolorowe wypełnienia  
 smakowe żele znieczulające  
 smakowe lakiery fluorowe  
 drobne upominki dla każdego  
 zawsze uśmiechniętą Panią Doktor  
     
     
     

Leczenie próchnicy u dzieci
Najczęstszym problemem u dzieci jest oczywiście próchnica zębów. Aby leczenie przebiegało komfortowo stosujemy tzw. „znieczulenie od znieczulenia” czyli znieczulenie powierzchowne dziąsła. Długotrwały efekty leczenia uzyskujemy dzięki zastosowaniu kompozytowych materiałów najwyższej generacji firmy 3M lub kolorowych wypełnień Twinky Star.

Lakowanie bruzd i szczelin   

To zabieg profilaktyczny polegający na pokryciu uszczelniaczem (lakiem) bruzd, szczelin i zagłębień w zębach. Miejsca te, ze względu na budowę anatomiczną, sprzyjają odkładaniu się płytki nazębnej a w konsekwencji powstawaniu próchnicy. Dzięki lakowaniu zmniejsza się ryzyko wystąpienia próchnicy nawet o 90%. Gładka powierzchnia laku umożliwia lepszą higienę jamy ustnej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Lakierowanie – fluoryzacja

Stosowanie profesjonalnych preparatów zawierających fluor skutecznie chroni zęby przed powstawaniem próchnicy. Podczas bezpośredniej aplikacji preparatu z fluorem na powierzchnię zęba jony fluoru zostają wbudowane w strukturę szkliwa, dzięki czemu staje się ono bardziej odporne na działanie kwasów, a tym samym bardziej odporne na próchnicę. U dzieci ze względu na dużą podatność zębów na próchnicę, zalecamy wykonywanie profesjonalnej fluoryzacji co 6 miesięcy.

Profilaktyka ortodontyczna

Rozpoczęcie leczenia próchnicy zębów zbyt późno może doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów mlecznych, co z kolei przyczynia się do powstawania wad i nieprawidłowości zgryzowych. Aby temu zapobiec powinno się dbać i leczyć zęby mleczne tak, aby zachować je jak najdłużej, czyli do momentu fizjologicznej wymiany na zęby stałe. Regularne wizyty w Klinice Family Dental Care zapewniają pełną kontrolę stomatologiczną, w tym także ortodontyczną. Zdiagnozowanie wady zgryzu odpowiednio wcześnie pomoże zapewnić sukces leczenia ortodontycznego u Twojego dziecka.

 

 Zapisy telefoniczne
kom. 537 037 337
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 12:00- 20:00
sobota 09:00- 14:00
Odwiedź nas
ul.Gen.Grochowskiego 3/61
05-500 Piaseczno

Familydentalcare.pl - ortodonta i dentysta Piaseczno!