Dentysta Family Dental Care

FamilyDentalCare - Dentysta Piaseczno
Zadzwoń!       537 037 337
Twój dentysta Piaseczno
  • Najlepszy Dentysta Piaseczno
Doświadczeni
Specjaliści
Kompleksowa
Opieka
Uśmiechnij się!
Jesteś w dobrych rękach!
Ortodonta Piaseczno oraz dentysta Piaseczno
Nasze usługi
leczenie kanałowe (endodoncja)

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych, a następnie na szczelnym ich wypełnieniu.

I etap leczenia: zatrucie zęba.
W pierwszym etapie leczenia konieczne jest zatrucie zęba, w wyniku czego ząb staje się martwy. Zabieg ten możemy przeprowadzić dwiema metodami. Pierwsza z nich to metoda ekstyrpacji miazgi w znieczuleniu, czyli zabieg potocznie określany jako usunięcie nerwu z korzenia zęba. Drugi sposób to założenie opatrunku umartwiającego miazgę (zabieg dewitalizacji miazgi).
Właściwe leczenie kanałowe

Na tym etapie bardzo istotne jest ustalenie długości roboczej kanału korzeniowego. W naszym gabinecie mamy do dyspozycji, uznawany za najdokładniejszy na świecie, endometr Root ZX japońskiej firmy Morita. Dzięki niemu możemy wykonać elektroniczny pomiar długości kanału. Po ustaleniu długości roboczej rozpoczynamy opracowywanie kanału korzeniowego. W tym celu wykorzystujemy narzędzia kanałowe ręczne lub mechaniczne, a także chemiczne środki do płukania i odkażania kanałów m.in. podchloryn sodu. Opracowany kanał korzeniowy wypełniamy gutaperką    i pastą (uszczelniaczem). Gutaperka to doskonały materiał szczelnie wypełniający kanał. Pożądany efekt leczenia uzyskujemy przez wypełnienie kanału na całej jego długości tj. do otworu wierzchołkowego.

Czas trwania leczenia
Nowoczesne leczenie kanałowe zęba to procedura czasochłonna, wymagająca wysokich umiejętności i doświadczenia operatora oraz kosztownego instrumentarium. Leczenie endodontyczne zęba zwykle przeprowadzamy na 2 lub 3 wizytach. Jeśli to możliwe, dobrze jest przeprowadzić leczenie od początku do końca w możliwie najkrótszym czasie, nawet na jednej wizycie! „Leczenie kanałowe na jednej wizycie” to nowe podejście w endodoncji. Stosowanie tej metody leczenia kanałowego daje duże szanse powodzenia. Aby prawidłowo przeprowadzić leczenie kanałowe niezbędna jest też dokładna diagnostyka rtg. (patrz diagnostyka RTG).
Rokowania  
Pamiętajmy, że ząb po leczeniu kanałowym staje się martwy, a przez to bardziej podatny na złamania. Jeśli doszło do znacznej utraty tkanek zęba w części koronowej musimy odbudować ząb stosując leczenie protetyczne   protetyka.  

 Zapisy telefoniczne
kom. 537 037 337
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 12:00- 20:00
sobota 09:00- 14:00
Odwiedź nas
ul.Gen.Grochowskiego 3/61
05-500 Piaseczno

Familydentalcare.pl - ortodonta i dentysta Piaseczno!