Dentysta Family Dental Care

FamilyDentalCare - Dentysta Piaseczno
Zadzwoń!       537 037 337
Twój dentysta Piaseczno
  • Najlepszy Dentysta Piaseczno
Doświadczeni
Specjaliści
Kompleksowa
Opieka
Uśmiechnij się!
Jesteś w dobrych rękach!
Ortodonta Piaseczno oraz dentysta Piaseczno
Nasze usługi
Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna ma na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i tkanek otaczających ząb (przyzębia).
Profesjonalne zbiegi higieniczne wykonywane w naszej klinice poprawiają estetykę, ale przede wszystkim wzmacniają i chronią zęby.

W Family Dental Care przeprowadzamy:

 profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu skalera ultradźwiękowego (zabieg scalingu)

Płytka nazębna, odkładająca się stale na powierzchni zęba, jest niewidoczna dla oka. Po kilku dniach płytka mineralizuje (twardnieje) tworząc kamień nazębny. Można go usunąć wyłącznie w gabinecie stomatologicznym za pomocą narzędzi ręcznych lub skalerów.
W Family Dental Care stosujemy skalery ultradźwiękowe, które przenosząc na powierzchnię zęba drgania o odpowiednio dobranej częstotliwości, powodują łatwe pękanie i usuwanie kamienia nazębnego.

 usuwanie osadów i przebarwień przy użyciu piaskarki profilaktycznej (zabieg piaskowania)

Zabieg ten pozwala na usunięcie przebarwień zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre napoje). Piaskowanie wykonywane jest przy pomocy specjalnego aparatu z końcówką, w której mieszany jest dwuwęglan sodu, woda i powietrze. Mieszanka ta, wydostając się z końcówki pod ciśnieniem, pozwala na dokładne usunięcie osadów z powierzchni zęba.

 fluoryzację zębów stężonymi preparatami fluorowymi (zabieg fluoryzacji)

Profesjonalne oczyszczenie zębów to najlepszy moment, aby po tym zabiegu przeprowadzić lakierowanie zębów. Profesjonalna fluoryzacja zębów to ważny element profilaktyki próchnicy, ponieważ wzmacnia zęby i sprawia, że są one odporniejsze na próchnicę (redukcja próchnicy aż do 75%). Lakier fluorkowy zawiera fluor o zdecydowanie wyższym stężeniu niż ogólnodostępne preparaty, dlatego wystarczy pokryć zęby preparatem fluoru w gabinecie dwa razy w roku, by znacznie zredukować ryzyko próchnicy. Lakierownie zębów trwa najwyżej kilka minut, ale jego efekty widoczne są na lata.

 

 instruktaż higieny jamy ustnej

Profesjonalne czyszczenie zębów obejmuje również instruktaż higieny jamy ustnej. Na modelu instruktażowym wyjaśniamy jak prawidłowo szczotkować zęby, stosować nici dentystyczne. Pomagamy w indywidualnym doborze profesjonalnych środków do higieny jamy ustnej.
 

 

 Zapisy telefoniczne
kom. 537 037 337
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 12:00- 20:00
sobota 09:00- 14:00
Odwiedź nas
ul.Gen.Grochowskiego 3/61
05-500 Piaseczno

Familydentalcare.pl - ortodonta i dentysta Piaseczno!