Dentysta Family Dental Care

FamilyDentalCare - Dentysta Piaseczno
Zadzwoń!       537 037 337
Twój dentysta Piaseczno
  • Najlepszy Dentysta Piaseczno
Doświadczeni
Specjaliści
Kompleksowa
Opieka
Uśmiechnij się!
Jesteś w dobrych rękach!
Ortodonta Piaseczno oraz dentysta Piaseczno
Nasze usługi
Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odbudową utraconych tkanek zęba, a także uzupełnianiem pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Utrata nawet pojedynczego zęba jest problemem nie tylko estetycznym, ale co ważniejsze, także funkcjonalnym. Ponieważ zęby stanowią spójny układ stomatognatyczny, to brak choćby jednego z nich przyczynia się do powstawania przemieszczeń (migracji) zębów oraz zaniku kości. Braki zębowe mogą być również przyczyną dolegliwości bólowych w stawach skroniowo – żuchwowych.

W Family Dental Care wykonujemy wszystkie rodzaje prac protetycznych:


1. Licówka porcelanowa

Licówka to cieniutki, porcelanowy płatek przyklejany na zewnętrzną (wargową) powierzchnię zęba. Stosuje się ją do pokrycia nieestetycznych powierzchni wargowych zębów przednich, korekty kształtu zęba, zamaskowania ubytku fragmentu zęba. Licówka nie zmienia swojego koloru, ani nie przebarwia się, a dzięki licówkom porcelanowym wykonanym na wszystkie przednie zęby można uzyskać efekt „hollywoodzkiego uśmiechu”.

Bardzo mała inwazyjność i doskonała estetyka sprawiły, że licówki ceramiczne stały się standardem w stomatologii estetycznej. W Family Dental Care wykonujemy licówki nie wymagające żadnego szlifowania zębów, naklejane na mikroskopijnej grubości 0,0025 mm folię platynową.

 2. Korony i mosty porcelanowe

Korona porcelanowa to stałe uzupełnienie protetyczne, zastępujące część korony zęba. Wskazaniem do wykonania korony jest uszkodzenie bądź osłabienie naturalnej korony zęba w wyniku rozległej próchnicy, urazu lub patologicznego starcia zęba. Okoronowanie zęba może być wskazane również w przypadku konieczności korekty barwy, kształtu bądź położenia zęba.Korona porcelanowa może być na podbudowie metalowej np. na stali, złocie lub stopie złota. Najbardziej estetyczne są korony pełnoceramiczne. Są one najbardziej neutralne dla otaczających je tkanek, nie powodują ich podrażnień ani nie wywołują reakcji alergicznych. W przypadku koron pełnoceramicznych nie występuje sinawy zarys wokół dziąseł, ponieważ nie zawierają metalu, są w pełni przejrzyste tak jak naturalne zęby.

Most porcelanowy jest uzupełnieniem cementowanym  na stałe w przypadku braku jednego lub kilku zębów.  Podparciem dla mostu (zębami filarowymi) są sąsiadujące z luką zębową zdrowe zęby, na których taki most jest osadzony. Most porcelanowy jest doskonałą alternatywą dla protezy częściowej, ale często jego wykonanie wiąże się z potrzebą szlifowania zdrowych zębów, dlatego w takim przypadku należy rozważyć możliwość wszczepienie implantów.

3. Inlay – Onlay

Inlay - Onlay czyli wkład-nakład to uzupełnienia stałe, stosowane w rozległych ubytkach zębów bocznych (przedtrzonowych i trzonowych). Są one alternatywą dla tradycyjnych wypełnień np. kompozytowych. W Family Dental Care stosujemy odbudowę typu Inlay/onlay w przypadku, gdy ubytek zęba jest na tyle duży, że wypełnienie kompozytowe nie ma gwarancji długoczasowej stabilności a jednocześnie jest na tyle dużo tkanek własnego zęba, ze nie ma konieczności szlifowania go pod koronę.

Główną zaletą prac typu Inlay/onlay jest możliwość bardzo dokładnej rekonstrukcji anatomicznego kształtu korony zęba. Inlay i onlay charakteryzuje się również bardzo dużą żywotnością (nawet do 30 lat) oraz odpornością na ścieranie. Najczęściej wykonywane są z porcelany ze względu na jej uniwersalne właściwości, ale można je wykonywać również ze stopów złota, materiałów kompozytowych lub jako kompozycja złożona np. złoto i ceramika.

4. Protezy dentystyczne

Ruchome protezy stomatologiczne to uzupełnienia protetyczne zastępujące brakujące zęby i wyjmowane przez pacjenta. Należą do nich protezy całkowite akrylowe, które wykonywane są u pacjentów z bezzębiem ( po usunięciu wszystkich zębów w jamie ustnej i wygojeniu się tkanek) oraz protezy częściowe akrylowe, które uzupełniają częściowe braki w uzębieniu. Są one utrzymywane na zębach naturalnych za pomocą metalowych klamer (haczyków).

Protezy szkieletowe w odróżnieniu od protez akrylowych mają zredukowaną do minimum płytkę akrylową co znacznie poprawia komfort i estetykę ich użytkowania. Mocowane są w jamie ustnej za pomocą klamer, zatrzasków lub teleskopów, co sprawia, że stabilnie i mocno trzymają się podłoża.

 W Family Dental Care wykonujemy również uzupełnienia protetyczne oparte na implantach.Zapisy telefoniczne
kom. 537 037 337
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 12:00- 20:00
sobota 09:00- 14:00
Odwiedź nas
ul.Gen.Grochowskiego 3/61
05-500 Piaseczno

Familydentalcare.pl - ortodonta i dentysta Piaseczno!