Dentysta Family Dental Care

FamilyDentalCare - Dentysta Piaseczno
Zadzwoń!       537 037 337
Twój dentysta Piaseczno
  • Najlepszy Dentysta Piaseczno
Doświadczeni
Specjaliści
Kompleksowa
Opieka
Uśmiechnij się!
Jesteś w dobrych rękach!
Ortodonta Piaseczno oraz dentysta Piaseczno
Nasze usługi
Wybielanie zębów


Jeśli marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu w Family Dental Care spełnimy Twoje marzenia!
W naszej Klinice możemy zaproponować Państwu 3 najbardziej efektywne metody wybielania:

Wybielanie gabinetowe

Na zęby nakładany jest specjalny preparat wybielający aktywowany wiązką spolaryzowanego światła lampy. Efekt wybielenia zębów można osiągnąć wówczas nawet po jednej wizycie. Jest to metoda znacznie szybsza, jednocześnie równie bezpieczna i skuteczna jak wybielanie nakładkowe

.Wybielanie nakładkowe

Lekarz pobiera wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla każdego pacjenta nakładek na zęby. Przezroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia. Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki ze specjalnym żelem do wybielania i nakładki oraz wyjaśnia sposób ich stosowania.
 W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładki wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy. W zależności od potrzeby kuracja trwa od trzech do dziesięciu nocy, a co kilka dni wyznaczane są wizyty kontrolne.

 

 Wybielanie zębów leczonych kanałowo
W przypadku zębów martwych preparat aplikuje się do komory zęba na okres 3-5 dni. Procedurę powtarza się do osiągnięcia pożądanego efektu.
W niektórych przypadkach istnieje potrzeba połączenia różnych metod wybielania.
W naszej Klinice wykorzystujemy preparaty najbardziej sprawdzonego na świecie systemu Opalescence amerykańskiej firmy Ultradent.

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy wybielanie zębów przez stomatologa jest bezpieczne?

Tak! Opatentowany przez firmę Ultradent preparat Opalescence przy właściwym stosowaniu usuwa większość przebarwień w bezpieczny i skuteczny sposób. Przebarwienia zostają wybielone poprzez ich utlenienie. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny wybielając je, jednak właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona, a jedynie ulega ona rozjaśnieniu.
Bezpieczeństwo wybielania zębów systemem Opalescence zostało potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne prowadzone na akademiach medycznych i uniwersytetach w Polsce i na całym świecie. Gdy stosuje się preparat w sposób zalecony przez stomatologa jest on absolutnie bezpieczny. Opalescence do wybielania nakładkowego jest żelem, którego czynnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu.

 

2. Na czym polega wybielanie?

Wybielanie zęba jest procesem chemicznym. Nadtlenki zawarte w środkach wybielających rozpadają się na drobne cząsteczki, które są w stanie  wniknąć w całą strukturę zęba. Tam rozkładają one związki odpowiedzialne za przebarwienia zębów. Dlatego nawet jeśli ząb nie jest całkowicie pokryty preparatem wybielającym, cały ulega rozjaśnieniu.
Proces nie zmienia jednak struktury zęba, zmieniony zostaje jedynie wewnętrzny kolor zęba.
Szkliwo, zębina i istniejące wypełnienia nie zostają zmienione ani uszkodzone przez nadtlenki.

3. Czy wybielanie osłabi moje zęby?
Badania naukowe dowodzą, że wybielanie z użyciem produktów z linii Opalescence PF redukuje powstawanie nowych ubytków, minimalizuje nadwrażliwość, podnosi twardość szkliwa i poprawia ogólne zdrowie jamy ustnej.

4. Dlaczego powinno się wybielać zęby pod nadzorem stomatologa?
Przed przystąpieniem do wybielania lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł pacjenta dla zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu. Często najpierw muszą być usunięte stare, nieszczelne wypełnienia i kamień nazębny a ubytki zabezpieczone.
Z reguły lekarz wykonuje wtedy wypełnienie tymczasowe, ponieważ wypełnienia nie ulegają wybieleniu. Ostatecznie zęby są wypełniane po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu się jaśniejszego koloru zębów.
W zależności od trybu życia pacjenta i stopnia przebarwienia zębów, lekarz stomatolog dobiera preparat i przebieg kuracji.
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej preparatów do wybielania zębów bez udziału lekarza. Przy braku kontroli lekarza nad zabiegiem może wystąpić nierównomierne wybielenie zębów. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że mają wypełnienia w kolorze zębów, które nie ulegną rozjaśnieniu i po takim samodzielnym wybielaniu będzie potrzebna ich wymiana na nowe.
Przy niekontrolowanym nadmiernym wybielaniu zęby moga stać się przezroczyste i przez to sprawiać wrażenie ciemniejszych, a wypełnienia z amalgamatu mogą zacząć prześwitywać przez tkanki zęba. Gdy pacjent ma nieszczelne, stare wypełnienia może zacząć odczuwać dolegliwości bólowe. Jeżeli u pacjentów występowała nadwrażliwość, stan ten może się jeszcze pogłębić.
Wybielenie zębów jest bezpowrotne i nie można ich tak jak włosów ponownie zabarwić na ciemniejszy kolor.
Tylko stomatolog może przygotować pacjenta do wybielania w odpowiedni sposób, wybrać odpowiednią metodę, zapobiec nadmiernemu wybieleniu, czy nadwrażliwości.

5. Czy w trakcie wybielania mogą wystapić jakieś dolegliwości?
Zdecydowana większość pacjentów nie odczuwa w trakcie trwania kuracji żadnych dolegliwości. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażiwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji.
Lekarz stomatolog może zalecić zastosowanie specjalnego preparatu (Ultra Ez) minimalizującego jej objawy.
Opalescence 10%,15%, 20%, 35% PF zawiera dodatek fluoru i związków potasu, które pozwalają na wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie ewentualnej nadwrażliwości w trakcie wybielania.Zapisy telefoniczne
kom. 537 037 337
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 12:00- 20:00
sobota 09:00- 14:00
Odwiedź nas
ul.Gen.Grochowskiego 3/61
05-500 Piaseczno

Familydentalcare.pl - ortodonta i dentysta Piaseczno!