Protetyka w Piasecznie

FAMILY DENTAL CARE

Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odbudową utraconych tkanek zęba, a także uzupełnianiem pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Utrata nawet pojedynczego zęba jest problemem nie tylko estetycznym, ale co ważniejsze, także funkcjonalnym. Ponieważ zęby stanowią spójny układ stomatognatyczny to brak choćby jednego z nich przyczynia się do powstawania przemieszczeń (migracji) zębów oraz zaniku kości. Braki zębowe mogą być również przyczyną dolegliwości bólowych w stawach skroniowo – żuchwowych. W Family Dental Care wykonujemy wszystkie rodzaje prac protetycznych.

Korony

Korony

Korona porcelanowa to stałe uzupełnienie protetyczne, zastępujące część korony zęba. Wskazaniem do wykonania korony jest uszkodzenie bądź osłabienie naturalnej korony zęba w wyniku rozległej próchnicy, urazu lub patologicznego starcia zęba. Okoronowanie zęba może być wskazane również w przypadku konieczności korekty barwy, kształtu bądź położenia zęba. Korona porcelanowa może być pełnoceramiczna lub na podbudowie metalowej. Korony pełnoceramiczne są najbardziej neutralne dla otaczających je tkanek, nie powodują ich podrażnień ani nie wywołują reakcji alergicznych. W przypadku koron pełnoceramicznych nie występuje sinawy zarys wokół dziąseł, ponieważ nie zawierają metalu i są w pełni przejrzyste tak jak naturalne zęby.

Mosty

Mosty

Most porcelanowy jest uzupełnieniem cementowanym na stałe w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Podparciem dla mostu (zębami filarowymi) są sąsiadujące z luką zębową zdrowe zęby, na których taki most jest osadzony. Most porcelanowy jest doskonałą alternatywą dla protezy częściowej, ale często jego wykonanie wiąże się z potrzebą szlifowania zdrowych zębów, dlatego w takim przypadku należy rozważyć możliwość wszczepienie implantów.

Licówki

Licówki

Licówka to cieniutki, porcelanowy płatek przyklejany na zewnętrzną (wargową) powierzchnię zęba. Stosuje się ją do pokrycia nieestetycznych powierzchni wargowych zębów przednich, korekty kształtu zęba lub zamaskowania ubytku fragmentu zęba. Licówka nie zmienia swojego koloru, nie przebarwia się, a dzięki licówkom porcelanowym wykonanym na wszystkie przednie zęby można uzyskać efekt „hollywoodzkiego uśmiechu”.
Bardzo mała inwazyjność i doskonała estetyka sprawiły, że licówki ceramiczne stały się standardem w stomatologii estetycznej

Protezy dentystyczne

Protezy dentystyczne

Ruchome protezy stomatologiczne to uzupełnienia protetyczne zastępujące brakujące zęby i wyjmowane przez pacjenta. Należą do nich protezy całkowite akrylowe, które wykonywane są u pacjentów z bezzębiem ( po usunięciu wszystkich zębów w jamie ustnej i wygojeniu się tkanek) oraz protezy częściowe akrylowe, które uzupełniają częściowe braki w uzębieniu. Są one utrzymywane na zębach naturalnych za pomocą metalowych klamer (haczyków).
Protezy szkieletowe w odróżnieniu od protez akrylowych mają zredukowaną do minimum płytkę akrylową co znacznie poprawia komfort i estetykę ich użytkowania. Mocowane są w jamie ustnej za pomocą klamer, zatrzasków lub teleskopów, co sprawia, że stabilnie i mocno trzymają się podłoża.