Stomatologia dziecięca

FAMILY DENTAL CARE

Co przygotowaliśmy dla naszych małych pacjentów?

O naszych najmłodszych Pacjentów dbamy w szczególny sposób. Staramy się, aby każda wizyta dziecka w Family Dental Care była dla niego przyjemnością. Dlatego w naszej klinice Państwa dziecko zawsze może liczyć na indywidualne podejście podczas leczenia.Jako klinika rodzinna, opracowaliśmy szereg metod, pozwalających nawet najbardziej nieufnym pacjentom poczuć się w trakcie wizyty bezpiecznie i komfortowo.Dla naszych najmłodszych pacjentów przygotowaliśmy między innymi wizyty adaptacyjne w czasie których dzieci w bezstresowej atmosferze poznają klinikę, bajki podczas leczenia, kolorowe wypełnienia. Na każde dziecko czeka drobny upominek oraz zawsze uśmiechnięta Pani Doktor.

Profilaktyka ortodontyczna

Profilaktyka ortodontyczna

Profilaktyka ortodontyczna ma na celu wykorzystywanie w rozwoju dziecka czynników, które prawidłowo kształtują wzrost i rozwój szczęk, zębów oraz wszystkich funkcji narządów żucia.
Szkodliwe nawyki takie jak ssanie palca, smoczka, długotrwałe karmienie butelką czy schorzenia laryngologiczne lub przedwczesna utrata zębów najczęściej z powodu próchnicy zaburzają prawidłowy rozwój i mogą prowadzić do powstawania wad zgryzu.
Profilaktyka ortodontyczna polega na przywracaniu prawidłowej czynności narządu żucia poprzez stosowanie ćwiczeń mięśniowych, przywracanie prawidłowego toru połykania i oddychania. W tym celu stosuje się między innymi płytki przedsionkowe, trainery oraz utrzymywacze przestrzeni po przedwcześnie utraconych zębach mlecznych w celu zachowania miejsca dla zębów stałych.
Regularne wizyty w klinice Family Dental Care zapewniają pełną kontrolę ortodontyczną i pomagają osiągnąć sukces w leczeniu ortodontycznym Twojego dziecka.

Zabiegi stomatologiczne dla najmłodszych

Lakowanie bruzd i szczelin

Lakowanie bruzd i szczelin

Lakowanie (uszczelnienie bruzd) wykonuje się w celu zabezpieczenia przed próchnicą bruzd i szczelin znajdujących się na powierzchniach zębów, zarówno stałych, jak i mlecznych. Zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały. Ważne, aby został on przeprowadzony wkrótce po wyrżnięciu się zębów.
Zalakowane zagłębienia są gładkie i łatwe w oczyszczaniu. Nie zalegają w nich resztki pokarmowe. Lak wydziela dodatkowo fluor, co wzmacnia zęby. Laki w zębach trzeba systematycznie kontrolować.

Leczenie próchnicy u dzieci

Leczenie próchnicy u dzieci

Najczęstszym problemem stomatologicznym u dzieci jest oczywiście próchnica zębów. Aby leczenia przebiegało komfortowo stosujemy tzw. „znieczulenie od znieczulenia” czyli znieczulenie powierzchniowe dziąsła.
W Family Dental Care oferujemy wypełnienia Twinky Star,
nowoczesny materiał kompozytowy w 7 kolorach. Możliwość dokonania przez dziecko wyboru pomiędzy dostępnymi kolorami: złotym, srebrnym, niebieskim, różowym, zielonym, pomarańczowym i cytrynowym zachęca je do współpracy podczas zabiegu. Twinky Star jest modny i chętnie akceptowany przez najmłodszych pacjentów.